З липня між Україною та Польщею почне діяти угода про малий прикордонний рух


З липня між Україною та Польщею почне діяти угода про малий прикордонний рух. Президент Качинський у середу підписав остаточний варіант документу, повідомив у Києві голова польського МЗС Радослав Сікорський.

Полегшеним режимом перетину українсько-польського кордону зможуть скористатися півтора мільйони жителів прикордонних сіл і містечок. Відколи Польща увійшла до Шенгенської зони, аби перейти в сусіднє польське село до родичів українцям треба мати візу. З липня достатньо буде мати лише спеціальну пластикову картку. Її видаватимуть тільки тим, хто зареєстрований і вже кілька років проживає в прикордонних селах. Аналогічна угода діє з Угорщиною і Словаччиною.

З Польщею оформлення всіх документів затягнулося, оскільки спочатку поляки запропонували українцям надто лояльні умови перетину кордону, що не сподобалося Євросоюзу, каже експерт з міграційної політики Міжнародного центру перспективних досліджень Віктор Чумак. Він впевнений, що угода про малий прикордонний рух корисна для обох країн і не сприятиме нелегальній міграції.

«Немає зараз нелегальної міграції за підробленими документами чи через пункти пропуску. Вся нелегальна міграція йде повз пункти пропуску, я маю на увазі транзитна. Українська нелегальна міграція теж йде через Польщу транзитом в Італію, Іспанію, але там задіяні зовсім інші схеми», - зауважує Віктор Чумак.

Джерело:
http://eu.prostir.ua