Українці судяться з Чехією, вимагаючи матеріальної компенсації

161 українець позивається з Чехією, вимагаючи матеріальної компенсації. Кожен заплатив за телефонне замовлення відвідин львівського консульства 310 крон приватному чеському агентству. Приватне агентство, за попередніми даними, було вибране посольством Чехії в Україні без оголошення обов’язкового конкурсу.

За даними чеського телебачення, агентство належало Властімілу Валенті, який є приятелем посла в Україні Ярослава Башти. Як повідомляється, за вісім місяців своєї діяльності аґенція дістала тридцять тисяч дзвінків і заробила на українцях, які хотіли відвідати львівське консульство, понад дев’ять мільйонів крон, тобто 360 тисяч евро.

На думку адвоката ошуканих українців Яна Копржіви, плата за дзвінок є абсолютно незаконною, а на думку омбудсмена Отакара Мотейла, і аморальною. Празький міський суд, який прийняв колективну скаргу сто шістдесят одного українця на Чеську республіку, вперше, як сказала його речниця, стикається з такою справою. Клієнти Яна Копржіви перш ніж йти до суду, звернулися до міністерства закордонних справ, яке й дозволило львівському консулу Ладіславу Граділу, користуватися послугами приватної аґенції, але їхню скаргу було відкинуто.

Як повідомив працівник прес-служби МЗС Їржі Бенеш, Ладіслав Граділ вже не очолює львівське консульство, і таким чином питання вичерпано. Але чеські журналісти припускають, що випадок з українцями є класичним прикладом корупції, яка панує в деяких закордонних представництвах Чехії.

Джерело:
http://eu.prostir.ua