Набрала чинність Інструкція щодо виявлення у водіїв ознак сп’яніння або дії препаратів, що знижують реакції

23 жовтня 2009 року, набрав чинність зареєстрований Мін‘юстом спільний наказ МВС та МОЗ “Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції”.

Указаний наказ, що був виданий 9 вересня 2009 року № 400/666, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 жовтня 2009 року за № 931/16947. Про це повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук.

За словами Міністра, метою запровадження цього нормативно-правового акта має стати позитивний вплив на безпеку дорожнього руху та забезпечення захисту прав добросовісних водіїв транспортних засобів. Інструкцією також визначено процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення вищезгаданих ознак.

Міністр зазначив, що указаний нормативно-правовий акт було видано відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України “Про міліцію”, “Про дорожній рух” та “Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними”. А також - постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 “Про затвердження порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду”. Постановою Кабміну, зокрема, визначено, що ознаки стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, установлюються МОЗ і МВС.

Інструкція визначає наступні ознаки алкогольного сп’яніння:

  • запах алкоголю з порожнини рота;
  • порушення координації рухів;
  • порушення мови;
  • виражене тремтіння пальців рук;
  • різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
  • поведінка, що не відповідає обстановці.

Крім того, Інструкцією визначено наступні ознаки наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції:

  • наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп’яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);
  • звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;
  • сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;
  • почервоніння обличчя або неприродна блідість.

При цьому встановлено, що показник концентрації алкоголю в крові не повинен перевищувати 0,2 проміле, що узгоджується з європейським досвідом.

Для порівняння, в різних країнах світу встановлені наступні рівні концентрації алкоголю в крові водія, перевищення яких недопустиме: на Кіпрі рівень алкоголю в крові водія не повинен перевищувати 0,9 проміле; у Великобританії, Ірландії, Люксембурзі, Мальті – 0,8; Австрії, Німеччині, Греції, Іспанії, Франції – 0,5; у Росії – 0,3; Норвегії, Польщі та Швеції – 0,2. В той же час в Угорщині, Румунії, Словаччині, Туреччині, Чехії та Естонії взагалі не допускається наявність алкоголю в крові у водіїв. Такі дані, на запит Міністерства юстиції, були надані Державною автомобільною інспекцією України.

 

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271- 17-33
E-mail: press@minjust.gov.ua

Джерело:
http://www.minjust.gov.ua