Як отримати доступ до судових рішень? Поради

"Як ознайомитися із судовим рішенням"
Судова система України у запитаннях і відповідях
Київ, 2008


У брошурі мовою, доступною для широкого загалу читачів, описано способи, за допомогою яких кожен має можливість ознайомитися із судовими рішеннями. Особливу увагу приділено механізмам, що запроваджено Законом України «Про доступ до судових рішень», зокрема Єдиному державному реєстру судових рішень. Реєстр - найповніша на сьогодні база рішень українських судів загальної юрисдикції, яка розміщена в Інтернеті і відкрита для безкоштовного користування.

Витяги із законодавчих актів наведено станом на 1 вересня 2008 р.

Видання розраховане на учасників судового процесу, зокрема й потенційних, адвокатів, суддів, працівників апаратів судів, студентів та викладачів права, журналістів, які висвітлюють діяльність судів, та кожного, кого цікавить судовий механізм захисту прав людини.

Це видання здійснене завдяки фінансовій підтримці Міжнародного Фонду «Відродження», а також за підтримки американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Ця книжка – порадник щодо того, де і як Ви можете ознайомитися з судовим рішенням. Поради можуть бути різними – залежно від того, чи є Ви стороною у справі або потенційним учасником судового процесу, журналістом чи навіть суддею.
Для людини, необізнаної у тонкощах юриспруденції, ця книжка допоможе зробити правосуддя більш доступним і зрозумілим.
Журналісту вона відкриє нові джерела інформації про діяльність однієї з трьох гілок державної влади - судової.
Правник напевне, що знайде для себе те, чого він раніше не знав, довідається про механізми доступу до судових рішень, які обов’язково стануть йому у нагоді.
Такий порадник може бути корисним й працівникам суду – тут можна знайти бланки  документів, інформаційні матеріали на дошку оголошень суду, відповіді на питання, які найчастіше турбують відвідувачів суду, багато підказок щодо законодавства.

Завантажити брошуру у форматі PDF:

http://helsinki.org.ua/files/docs/1243605926.pdf