Підписано закон про судоустрій і статус суддів

Верховна Рада прийняла нову редакцію закону Про судоустрій та статус суддів.

За відповідний проект закону № 6450 проголосували 260 депутатів за мінімально необхідної кількості у 226 голосів. Відповідний закон набуває чинності після підписання його Президентом та опублікування. На даний момент закон вже підписано.

Верховна Рада виключила із законопроекту ті норми, які стосуються внесення змін до регламенту парламенту.

Законопроект викливав чимало суперечок серед законодавців. Зокрема, є суперечливою є норму законопроекту про те, що питання про обрання кандидата суддею розглядається безстроково на пленарному засіданні парламенту без розгляду в комітетах і будь-яких перевірок.

За словами деяких депутатів  (зокрема, Юрія Кармазіна (НУ-НС)), відповідна норма закону є неконституційною. "Позбавляти Верховну Раду її конституційних повноважень без зміни Конституції є абсолютно неконституційним", - сказав він.

У свою чергу, міністр юстиції Олександр Лавринович відзначив недоцільність таких повноважень парламенту, які на даний момент діють, у зв'язку з тим, що це, на його думку, сприяє заполітизованості і корупції під час розгляду цього питання.

Кармазін також відзначив, що головне юридичне управління парламенту в своїх висновках визначило неможливим ухвалення законопроекту в тій редакції, у якій він був винесений на розгляд у другому читанні.

З редакцією Закону можна ознайомитись тут:
http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=37806