Стартує проект з підвищення правової культури мешканців Волині від ГО «Волинський прес-клуб»

Волинська обласна громадська організація «Волинський прес-клуб» у Коаліції правозахисних організацій Волині, яка була створена у квітні 2010 року, розпочинає реалізацію одного з основних завдань об’єднання – підвищення правової свідомості та культури мешканців регіону.

Першим кроком Коаліції була ініціатива створення Інформаціно-консультаційного центру первинної правової допомоги, який діє на базі прес-клубу.

Зазвичай держава (навіть якщо вона демократична) прагне якомога більше розширити сферу свого впливу. Це, відповідно, може зменшити свободу вибору громадян. Поширені і такі негативні явища, як корупція і хабарництво в освіті, медицині, органах влади та правоохоронній і судовій системі, приниження соціально незахищених громадян, відсутність можливостей безперешкодної інтеграції в суспільство для неповносправних, утиски свободи слова регіональних і загальноукраїнських медіа, тощо. Все це реальні прояви порушення конституційних прав людини. Проте, розвинуте громадянське суспільство має контролювати державу і змушувати її враховувати інтереси суспільства.

Саме тому Волинський прес-клуб активно співпрацюватиме з громадськими організаціями і журналістами, діяльність яких лежить у царині прав людини, аби унеможливити порушення цих прав і надати кваліфіковану юридичну допомогу та інформаційну підтримку.

З метою донесення до громадськості інформації про права людини та їх дотримання Коаліція правозахисних організацій Волині провадитиме свою діяльність у кількох напрямках:

– надання первинної правової допомоги громадянам, а саме: інформацію про те, куди звернутись у разі виникнення проблеми, пов’язаної з дотриманням прав людини, як правильно написати запит, звернення чи скаргу в органи влади чи правоохоронні та судові органи, з яким журналістом чи ЗМІ краще сконтактувати для висвітлення існуючої проблеми тощо;

– проведення інформаційно-освітніх заходів (семінари-тренінги для школярів, студентів, громадських організацій, дебатні зустрічі зі студентами волинських ВНЗ на тему дотримання прав людини);

– проведення інформаційно-просвітницьких заходів (фестиваль форум-театрів і фестиваль документального кіно про права людини).

У рамках просвітницької кампанії передбачається також проведення опитування учнів ЗОШ м. Луцька, студентів волинських ВНЗ 1-4 рівнів акредитації з приводу їх поінформованості про права людини та з’ясування найактуальніших проблем молоді у сфері дотримання прав людини.

Результатом запланованої діяльності буде не лише привернено увагу волинян, зокрема – молоді, до питань дотримання прав людини, але й системна робота по наданню первинної правової допомоги громадянам Волині.

На базі Волинського прес-клубу Коаліцією правозахисних організацій Волині започатковано діяльність Інформаціно-консультаційного центру, який надає безоплатну первинну правову допомогу громадянам: безкоштовні консультації кваліфікованого юриста, інформацію щодо можливостей захисту своїх прав та інтересів. Центр не братиме участі в жодних політичних колізіях і не реагуватиме на політичні замовлення.Також Центр запрошує всіх журналістів і громадських діячів до співпраці з метою захисту прав волинян.

За матеріалами:
http://helsinki.org.ua