Поданий у ВР Податковий кодекс від Кабміну продовжує боротьбу зі спрощеною системою оподаткування

Кабміновскій проект Податкового кодексу, зареєстрований нещодавно в парламенті, знову не обіцяє підприємцям, які працюють на єдиному податку, нічого хорошого.

Відповідно до пункту 1.1474 300-й статті, у разі, якщо платник податків більше половини свого доходу за 3, 6, 9 або 12 місяців наростаючим підсумком з початку року отримав з одного джерела (від одного клієнта або покупця),то він позбавляється права платити за ці періоди єдиний податок і повинен перейти на загальну систему оподаткування.
При цьому сума виручки, яку отримує бізнесмен, проектом не обмовляється. Це можуть бути і 100 грн, і 300 тис. грн.

Нагадаємо, що ця норма була в тій «версії» проекту, яку Кабмін озвучив на своєму засіданні в п'ятницю.На цих вихідних, перед тим як передати проект до парламенту, працівники Мінфіну допрацьовували документ, однак цей пункт з тексту не прибрали.

 Резони уряду зрозумілі - ініціатива Кабміну спрямована, перш за все, на боротьбу з тими підприємствами, співробітники яких є єдиноподатниками.Однак зачепить вона не тільки їх, але й інших бізнесменів, що працюють на спрощеній системі.

 «Є безліч організацій, які чи не 90% своїх замовлень отримують від одного клієнта.І єдиноподатники не виняток, - зазначає Дмитро Боярчук, виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна, - Чому вони повинні розмінюватися на дрібниці, якщо раптом у них з'являться великий клієнт? »

 Це не єдиний негативний момент.По-перше, проект не пояснює яким чином буде здійснено перехід на загальну систему оподаткування. Чи доведеться, наприклад, бізнесменові перереєструватися в податковій або все пройде в автоматичному режимі.

 Не прописаний і механізм переходу в «зворотному» напрямку.Адже згідно з кодексом, бізнесмен позбавляється права платити єдиний податок саме за той період, в якому більше 50% його доходу були отримані з одного джерела. Тобто гіпотетично, після завершення цього періоду, він може знову повернутися на спрощену систему.

Докладніше:
http://www.kyivpost.om