Вступив у силу Закон про посилення відповідальності за правопорушення військового обов'язку

Президент України 17 грудня підписав закон, що посилює відповідальність громадян України за правопорушення військового обов'язку. 18 грудня закон був опублікований в "Урядовому кур'єрі". Верховна рада прийняла цей закон 30 листопада 2010 року.

Закон "Про внесення змін до статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за правопорушення військового обов'язку)" спрямований на посилення відповідальності громадян України за виконання військового обов'язку в запасі. Так, внесено зміни до статті 210 Кодексу про адміністративні правопорушення щодо підвищення розміру штрафів за вчинення цього правопорушення.

Як випливає з пояснювальної записки, розробка акту обумовлена поступовим зростанням протягом 2005 - 2008 рр. кількості порушень військовий обов'язок військовозобов'язаними, за що передбачається збільшення розмірів штрафів. Автори закону вважають, що збільшення розмірів штрафів виступить стримуючим чинником, який зменшить кількість військовозобов'язаних, які нехтують вимогами законодавства з питань військового обов'язку.

Текст Закону можна знайти на сайті Верховної Ради:
http://gska2.rada.gov.ua