Прийнято в першому читанні Закон, що скасовує талон до посвідчення водія

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування талона до посвідчення водія та вдосконалення регулювання у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху)

Законопроектом (реєстр. №7066) пропонується внести до статті 15 Закону "Про дорожній рух" зміни, суть яких полягає у виключенні з числа документів, що підтверджують право на керування транспортними засобами відповідної категорії, талону до посвідчення водія транспортного засобу.

Також законопроектом передбачається внести зміни до деяких статей Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою підвищення безпеки дорожнього руху.

Зокрема, змінено покарання за перевищення швидкості руху більш як на п'ятдесят кілометрів на годину, ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, міліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху. Відтепер ці правопорушення тягнуть за собою лише  накладення штрафу від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а слова "громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин" вилучено з Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Повний текст Закону можна знайти на сайті Верховної Ради:
http://gska2.rada.gov.ua