Земельні правовідносини

Примусове вилучення землі. Примусове припинення прав власників на землю

Останнім часом дуже гостро постала проблема вилучення державою земельних ділянок із приватної власності громадян для державних потреб із відшкодуванням вартості ділянки. Причиною цього є розширення меж міст та необхідність будівництва нових об’єктів у зв’язку з проведенням Євро-2012.

Окрім того, державою за рішенням суду вилучаються землі у власників, які використовують їх не за цільовим призначенням. Така судова практика закріпилась зовсім недавно і викликає багато запитань щодо відповідності загальним принципам непорушності та захисту приватної власності.

Будівництво на сільськогосподарських землях: міф чи реальність

Не секрет, що сьогодні надзвичайний попит мають земельні ділянки як спосіб вкладення коштів, адже такий вклад найнадійніший. Найбільш популярними є земельні ділянки для будівництва.

Проте такі ділянки займають незначний сегмент ринку землі в Україні, а коштують іноді набагато більше, ніж земельні ділянки з іншим цільовим призначенням. У той же час земельні ділянки сільськогосподарського призначення, на яких фактично заборонено будівництво, продаються в обхід мораторію за невеликі кошти. Звідси виникає актуальне питання:

чи можливе законне будівництво на землях сільськогосподарського призначення? Дослідивши законодавство, дійдемо висновку, що це можливо, однак існують певні «але»