07.02.2013     Прожитковий мінімум у 2013 році 17.03.2011     Збір за місця для паркування транспортних засобів в м.Києві

Збір за місця для паркування транспортних засобів в м.Києві, Київська міська рада намагається незаконно примусити сплачувати збір за місця для паркування транспортних засобів в м.Києві авто кооперативи

21.12.2010     Ухвалено Закон "Про внесення змін до Закону "Про військовий обов'язок і військову службу"

Внесено зміни щодо підготовки військових фахівців для Збройних Сил України; порядку укладання контракту про проходження військової служби на офіцерських посадах курсантами та ін. питань.

21.12.2010     Прийнято в першому читанні Закон, що скасовує талон до посвідчення водія

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України (щодо скасування талона до посвідчення водія та вдосконалення регулювання у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху)

21.12.2010     Вступив у силу Закон про посилення відповідальності за правопорушення військового обов'язку

Закон "Про внесення змін до статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності за правопорушення військового обов'язку)" спрямований на посилення відповідальності громадян України за виконання військового обов'язку в запасі.

21.12.2010     ВР відновила практику нарахування пені за заборгованість з оплати комунальних послуг

Нарахування та стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична енергія, теплова енергія, водовідведення, і т.д  здійснюватиметься на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2011 року.

16.12.2010     Польща легалізувала спрощене працевлаштування для українців

Польська влада легалізувала спрощене працевлаштування, яке було запроваджено у формі експерименту для громадян України, Білорусі та Росії в 2007 році. З 2009 року Польща дозволила за цією схемою працювати також громадянам Грузії та Молдови.

27.11.2010     Боді-сканери встановлено в двох терміналах аеропорту "Бориспіль"

Нещодавно два термінали міжнародного аеропорту "Бориспіль" обладнали бодісканерами. Щоб довести, що приватності не порушують, співробітники "Борисполя" запросили журналістів до кімнати спостереження. 

01.11.2010     1-го листопада завершилася дія спрощеної системи реєстрації мопедів

Після 1-го листопада реєстрація мопедів має здійснюватися в реєстраційно-екзаменаційних відділах при відповідних підрозділах ДАІ.

25.10.2010     Верховна Рада України ухвалила закон "Про підготовку і реалізацію інвестиційних проектів за принципом "єдиного вікна"

Закон спрямований на спрощення для суб'єкта інвестиційної діяльності порядку отримання послуг, пов'язаних з підготовкою і реалізацією інвестиційних проектів, шляхом впровадження принципу "єдиного вікна".

15.10.2010     Новий Податковий кодекс: коментар екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника

Дискусії навколо нового Податкового кодексу загострюються, зважаючи на прискорене просування документу для прийняття Верховною Радою. Висновки експертів і аналітиків багато в чому співпадають - фіскальний тиск зросте, малому і середньому бізнесу приготували повний крах. Влада заперечує - підприємців чекають пільги і послаблення.

15.10.2010     Вступили в дію зміни в законодавство про оренду нерухомості

Українські чиновники хочуть легалізувати ринок оренди житла, змусивши всіх орендодавців реєструвати відповідні договори в БТІ. Ріелтори вже встигли заявити про майбутнє підвищення цін, а також про плановані проблеми при підписанні добових договорів.

14.10.2010     Конференція «Розвиток освіти в сфері прав людини в Україні»

З 15 по16 жовтня 2010 року в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» (www.edu.helsinki.org.ua) відбудеться конференція «Розвиток освіти в галузі прав людини».

08.10.2010     Верховна Рада прийняла в першому читанні Податковий Кодекс Кабміну

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Податкового кодексу, внесений Кабінетом міністрів України. За таке рішення проголосували 258 народних депутатів з 420 зареєстрованих в сесійній залі.

01.10.2010     КС скасував політреформу 2004 року

Конституційний Суд України визнав таким, що не відповідає Конституції України, Закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року №2222-IV у зв’язку з порушенням процедури його розгляду та прийняття.

28.09.2010     Посольство Польщі запровадило систему реєстрації заявок на отримання польської візи через Інтернет

Для подачі заявки на отримання польської візи відкривається онлайн-анкета, яку потрібно заповнити протягом не більш як 30 хвилин (після закінчення цього часу анкета закривається). Через Інтернет можна також обрати день і час для подачі документів у консулат.

25.09.2010     Новий Податковий кодекс - податкова значно ускладнить діяльність дрібних українських підприємців

Новий Податковий кодекс, запропонований урядом Миколи Азарова суттєво розширює права податківців та ускладнює діяльність дрібних українських підприємців.

24.09.2010     Правляча коаліція просуває новий Податковий кодекс незважаючи на протести підприємців

Автори проекту Податкового кодексу мають хибне уявлення про статки представників малого бізнесу, заявила, звертаючись до учасників акції протесту під стінами Верховної Ради, одна з підприємців: "Коли їм кажуть, що ціна питання 200-300 гривень, вони кажуть, що це один сніданок. Вони не розуміють, що це половина пенсії і третина мінімальної заробітної плати."

24.09.2010     Новий Податковий кодекс. Оцінки експертів

Своїми оцінками з приводу Податкового кодексу в ефірі Радіо Свобода поділилися Ксенія Ляпіна, депутат від НУНС, заступник голови парламентського комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, і Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України.

23.09.2010     УГСПЛ оголошує конкурс на участь в освітній програмі «PR для адвокатів з прав людини»

Під час тренінгу учасники дізнаються які  PR інструменти можна використовувати адвокату для захисту прав людини? Як будувати відносини з засобами масової інформації?

22.09.2010     Рада відмовилася вводити "податкові канікули" для малого бізнесу

Верховна рада відмовилася надати підприємцям, що працюють без залучення найманої праці, податкові канікули до 2017 року.

22.09.2010     Поданий у ВР Податковий кодекс від Кабміну продовжує боротьбу зі спрощеною системою оподаткування 11.09.2010     Чи є порушенням прав людини обов'язковий щорічний медичний огляд всіх громадян? Коментар правозахисників

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини забороняється без наявності прямої загрози іншим особам застосовувати до особи будь-які медичні процедури без її згоди. Обов'язкове медичне обстеження є безумовним втручанням у приватне життя особи, що не має правового обґрунтування, зокрема, щодо необхідності таких дій.

11.09.2010     ВР дозволила міліції затримувати 11-річних дітей на 30 діб, але за санкцією суду

Підлітків від 11 років, що підозрюються у здійсненні суспільно небезпечного впливу, відтепер міліція зможе затримувати на місяць.

11.09.2010     УГСПЛ та Харківська правозахисна група вимагають припинити переслідування істориків з боку СБУ

Правозахисники вимагають здійснити перевірку законності дій працівників дій СБУ щодо Руслана Забілого, історика, директора Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (Львів), а також обґрунтованості зупинення фактичної роботи Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів.

09.09.2010     Что обещает законопроект № 4124 «Об обеспечении граждан доступным жильем»?

Министерство регионального развития и строительства заявило о начале реализации государственной программы по строительству доступного жилья. Недавно в первом чтении был принят законопроект № 4124 «Об обеспечении граждан доступным жильем».

09.09.2010     Підписано зміни до закону про місцеві вибори

Віктор Янукович підписав зміни до закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Закон за підписом Президента України розміщений на сайті Глави держави.

08.09.2010     Киян позбавили можливості обирати голову КМДА

Зміни до закону про столицю, які були прийняті Верховною Радою України, надають президентові можливість за власним розсудом призначати голову Київської міської державної адміністрації, незалежно від результатів місцевих виборів.

07.09.2010     ВР України надала територіальній громаді міста Києва та Київській міській раді право приймати рішення про утворення районних у місті рад

Згідно із законом, районні ради можуть утворюватися за рішенням територіальної громади міста Києва, прийнятого шляхом проведення місцевого референдуму, або за рішенням Київської міської ради.

07.09.2010     Коли є правомірним тимчасове вилучення авто на штрафмайданчик? Коментар

Згідно діючого законодавства співробітник ДАІ як крайній захід має право тимчасово затримати транспортний засіб шляхом його доставляння для зберігання на штраф. майданчик лише за сукупності чотирьох складових.

07.09.2010     Стартує проект з підвищення правової культури мешканців Волині від ГО «Волинський прес-клуб»

На базі Волинського прес-клубу Коаліцією правозахисних організацій Волині започатковано діяльність Інформаціно-консультаційного центру, який надає безоплатну первинну правову допомогу громадянам.

07.09.2010     Роз'яснення Мінтрансзв'язку щодо вимоги про надання списку пасажирів при автобусних перевезеннях

Як пояснили в Мінтрансзв'язку, вимога про надання списку пасажирів стосується тільки окремих специфічних перевезень, що здійснюються по одному і тому ж маршруту протягом певного часу з певною метою - регулярних спеціальних маршрутів (наприклад, доставка працівників однієї установи, організації чи підприємства до місця роботи, доставка дітей до шкіл тощо).

07.09.2010     Чи законні послуги мобільних операторів "Контроль за переміщенням співробітників" з точки зору прав людини? Коментар правозахисників

До Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) звернулося декілька громадян України з питанням, чи не порушує послуга мобільного оператора «Київстар» «Навігатор» право людини на приватність та таємницю телефонних розмов? Коментує це питання виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський.

07.09.2010     Міносвіти змушує авторів підручників з історії прибирати згадки про національні визвольні рухи України

Зі змісту шкільних підручників Міносвіти зажадало вилучити героїв Крут, Українських Січових Стрільців та визвольну боротьбу УПА в роки Другої світової війни.

06.09.2010     Проблемні питання нового закону про судоустрій

7 липня Верховна Рада виконала обіцянку Президента швидко провести судову реформу і, не очікуючи висновку Венеціанської комісії, прийняла у другому читанні та в цілому Закон „Про судоустрій і статус суддів”. Попри велику кількість позитивних елементів у новому законі про судоустрій, потрібно звернути увагу на непримітні на перший погляд проблемні моменти.

06.09.2010     Коментарі правозахисників щодо ініціативи МВС про встановлення кримінальної відповідальності за будь-яку крадіжку

З приводу ініціативи МВС про введення кримінальної відповідальності незалежно від розміру висловились відомі українські правозахисники.

28.08.2010     Закон Про захист персональних даних : найбільш суперечливі положення

24 червня, Президент України підписав Закон України «Про захист персональних даних». Закон до цього був підданий критиці правозахисниками, медійниками та бізнесом.

28.08.2010     «Закон Украины о Защите персональных данных: как вести бизнес дальше?»

22 июня в уютном киевском ресторане «LaLe» состоялось 5-е заседание Клуба руководителей компаний электронной и каталожной коммерции «Mail Order & E-Commerce Leader’s Club». Темой заседания был «Закон Украины о Защите персональных данных: как вести бизнес дальше?»

28.08.2010     Президентом України підписано закон про захист персональних даних

Згiдно з ухваленим законом, бази персональних даних пiдлягають обов'язковiй державнiй реєстрацiї шляхом внесення вiдповiдних записiв уповноваженим державним органам з питань захисту персональних даних до Державного реєстру баз персональних даних.

28.08.2010     Правозахисники застерігають: новий закон «Про захист персональних даних» офіційно скасує свободу слова і свободу доступу до інформації

В українському законі під персональними даними розуміють будь-яку інформацію, що дозволяє впізнати особу, аж до називання імені та прізвища. При цьому журналістам дозволяють збирати загальнодоступну інформацію про особу, але не дозволяють її поширювати без письмової згоди згаданої особи.

28.08.2010     Україна підписала Конвенцію про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших форм сімейного утримання

Конвенція розроблялася таким чином, щоб поєднати максимальну ефективність механізму міжнародного стягнення аліментів з гнучкістю, необхідною для ратифікації якомога більшою кількістю держа

28.08.2010     Підписано закон про судоустрій і статус суддів

Верховна Рада прийняла нову редакцію закону Про судоустрій та статус суддів. Верховна Рада виключила із законопроекту ті норми, які стосуються внесення змін до регламенту парламенту.

28.08.2010     Для жертв домашнього насильства відкрили гарячу лінію

Жертв домашнього насильства громадські діячі закликають не замовчувати родинні проблеми. Для постраждалих відкрили гарячу лінію.

02.05.2010     Мінсім’ї оприлюднило нові розміри прожиткового мінімумуму на дітей

Згідно з законом «Про Державний бюджет України на 2010 рік», для дітей віком до 6 років встановлюється прожитковий мінімум з 1 січня -755 гривень; з 1 квітня -767 гривень; з 1 липня -771 гривня; з 1 жовтня -787 гривень; з 1 грудня -799 гривень. Про це повідомили у прес-службі Мінсім'ї.

12.04.2010     5 квітня набув чинності Візовий кодекс ЄС, який визначає спільну візову політику країн-членів ЄС

5 квітня набув чинності Візовий кодекс ЄС, ухвалений Європейським Парламентом та Радою ЄС в червні 2009 року. Він стосується консульств країн-членів ЄС та визначає спільну візову політику.

25.03.2010     26 березня відкривається Docudays UA - Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини

З 26 березня до 2 квітня у столичному Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відбуватиметься Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

25.03.2010     Стартує українсько-канадський проект по створенню системи підліткової юстиції

Проект надаватиме технічну підтримку Україні у розбудові системи ювенальної юстиції та має на меті зменшення злочинності серед неповнолітніх та захист прав дітей.

23.03.2010     Для отримання чеської візи вже не потрібна медична довідка

Згідно з інформацією посольства Чехії в Україні, у зв’язку з рішенням Міністерства охорони здоров’я Чехії для подачі заяви на отримання візи терміном більше 90 днів, на довгострокове перебування і проживання медична довідка не потрібна.

16.03.2010     Конкурс на участь у тренінгу для адвокатів від Інституту правових досліджень

Інститут правових досліджень та стратегій оголошує набір адвокатів для участі у тренінгу «Боротьба з жорстоким поводженням і безкарністю: Європейські стандарти захисту прав затриманих та ефективне розслідування скарг на жорстоке поводження»

16.01.2010      З 1 січня 2010 року в Україні набирають чинності 35 законів, 2 укази Президента та 23 акти Кабінету Міністрів

Загалом, за словами Міністра юстиції, в перший день нового року набувають чинності 5 базових законів та 30 законів, якими вносяться зміни до чинного законодавства. З них 12 законів у соціальній сфері, 18 – у фінансово-економічній, 3 – у правовій сфері, 1 – в інформаційній сфері та 1 у сфері екології.

25.12.2009     У Львові відбудеться ІV Всеукраїнська науково-практична конференція з медичного права

Всеукраїнська громадська організація «Фундація медичного права та біоетики України» запрошує взяти участь у IV Всеукраїнській науково-практичній конференції з медичного права (ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції з медичного права): «Медичне право України: проблеми паліативної допомоги та медико-соціального обслуговування населення», яка відбудеться 22-24 квітня 2010 року. На даному науковому заході планується участь представників медико-правової доктрини і практики як вітчизняної, так і зарубіжних країн (Росії, Грузії, Чехії, Франції, Польщі, Молдови, Білорусі тощо).

25.12.2009     Як правильно скаржитися до Європейського суду з прав людини. Поради

Європейський суд з прав людини є міжнародним органом, який за умов, визначених Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, може розглядати заяви, подані особами, які скаржаться на порушення своїх прав. Як правильно скаржитися до Євросуду?

19.12.2009     ВР України ввела обов'язкове маркування продуктів харчування за вмістом генетично модифікованих організмів

Прийнятий закон забороняє оборот харчових продуктів, етикетка яких не містить інформацію про вміст або відсутність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів. Таким чином, на етикетці продукту повинен бути відображений напис "із ГМО" або "без ГМО" відповідно.

03.12.2009     Мін‘юст створив електронну пошукову систему громадських формувань України

Пошукова система стала логічним завершенням роботи по створенню Єдиного реєстру громадських формувань України. Міністерство юстиції завершило наповнення указаного реєстру та розробило програмне забезпечення для пошуку інформації з Реєстру про будь-яку громадську організацію, зареєстровану в Україні.

13.11.2009     Зміни до Закону про охорону дитинства вступають у силу з 01.01.2010

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей” набирає чинності з 1 січня 2010 року

12.11.2009     Як не допустити порушення прав людини у міліції? (за матеріалами прес-конференції)

Як забезпечити об’єктивну фіксацію осіб, які з тої чи іншої причини опиняються у відділах внутрішніх справ? Як запобігти порушенням прав цих осіб, а також захистити працівників міліції від безпідставних обвинувачень? Цим питанням було присвячено прес-конференцію, що відбулася у прес-центрі інформагентства «STATUS QUO» 10 листопада 2009 року.

08.11.2009     Що робити у випадку насильства в сім'ї? Поради


Що таке насильство; що робити у випадку насильства в сім'ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства; які установи дають безкоштовні консультації з приводу насильства в сім'ї.

08.11.2009     Про виконання рішення суду в цивільній справі

Для виконання рішення суду чи судового наказу стягувачу потрібно отримати в суді виконавчий лист і звернутися до відповідної державної виконавчої служби протягом трьох років з наступного дня після набрання рішенням законної сили. Можна зробити це звернення особисто або рекомендованим листом з повідомленням. Після такого звернення має бути відкрите виконавче провадження й боржнику надається час для добровільного виконання рішення, а після цього - рішення має бути виконаним у примусовому порядку.

08.11.2009     Як отримати доступ до судових рішень? Поради

У брошурі мовою, доступною для широкого загалу читачів, описано способи, за допомогою яких кожен має можливість ознайомитися із судовими рішеннями. Особливу увагу приділено механізмам, що запроваджено Законом України «Про доступ до судових рішень», зокрема Єдиному державному реєстру судових рішень.

08.11.2009     Хто і за яких умов має право на проходження альтернативної (невійськової) служби

Відповідно до статті 2 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу право на альтернативну службу мають громадяни, виконання військового обов’язку якими суперечить їх релігійним переконанням і які належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю. Перелік таких релігійних організацій затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 р. № 2066 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу».

08.11.2009     Про порядок укладання контракту при прийнятті (найманні) на роботу працівників

Питання щодо порядку укладання контрактів при прийнятті (найманні) на роботу працівників регулюється, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. N 170 "Про впорядкування застосування контрактної  форми трудового договору", наказом Міністерства праці України від 15 квітня 1994 р. N 23 "Про затвердження Типової форми контракту з працівником", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1994 р. за N 84/293.

08.11.2009     Про законодавче забезпечення прав безпритульних дітей

Основним нормативним актом у роботі з безпритульними дітьми на сьогоднішній день є Закон України "Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей", який набрав чинності з 1 січня 2006 року.

08.11.2009     Інформаційне повідомлення Міністерства юстиції України щодо правового режиму запровадження карантину у зв‘язку з поширенням епідемії грипу на території України

У зв’язку з прийняттям Урядом України постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2009 року №1152 «Про запобігання поширенню грипу типу А/Н1N1/Каліфорнія/04/09 і гострих респіраторних захворювань серед населення», якою запроваджено карантин у ряді областей України, Міністерство юстиції роз’яснює.

08.11.2009     Круглий стіл «Впровадження європейських стандартів у кримінальне судочинство»

9 листопада 2009 року, з 9-30, в Міністерстві юстиції України (пров. Рильський, 10, другий поверх, зала колегій) відбуватиметься круглий стіл «Впровадження європейських стандартів у кримінальне судочинство».

08.11.2009     Про працевлаштування іноземців та осіб без громадянства

Відповідно до Конституції України іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов’язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. Ця гарантія також стосується і права на трудову діяльність іноземців та осіб без громадянства.

07.11.2009     Про приватизацію житлових приміщень у гуртожитках

Сфера дії Закону "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" поширюється на гуртожитки, які є об’єктами права державної чи комунальної власності, та гуртожитки, які перебувають у повному господарському віданні чи в оперативному управлінні підприємств, установ, організацій з управління житловим фондом незалежно від форми власності, крім гуртожитків, що знаходяться на балансі військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України та Міністерства внутрішніх справ України.

07.11.2009     Про державну підтримку сімей, які усиновили дитину

Найбільш вразливою категорією осіб, які потребують державної підтримки, були і залишаються діти, що залишились без піклування батьків, діти-сироти. Останнім часом у законодавстві України відбуваються певні зміни в частині зміцнення державної підтримки сімей, які виявили бажання усиновити дитину.

26.10.2009     Набрала чинність Інструкція щодо виявлення у водіїв ознак сп’яніння або дії препаратів, що знижують реакції

23 жовтня 2009 року, набрав чинність зареєстрований Мін‘юстом спільний наказ МВС та МОЗ “Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції”.

12.09.2009     Українці судяться з Чехією, вимагаючи матеріальної компенсації

161 українець позивається з Чехією, вимагаючи матеріальної компенсації. Кожен заплатив за телефонне замовлення відвідин львівського консульства 310 крон приватному чеському агентству. Приватне агентство, за попередніми даними, було вибране посольством Чехії в Україні без оголошення обов’язкового конкурсу.

12.09.2009     Чехія готує зміни до умов в’їзду та праці іноземців

7 вересня Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки повідомило, що вже невдовзі запровадить нові, жорсткіші умови в’їзду і працевлаштування іноземців на території країни. Зміни також стосуватимуться тих, хто прагне отримати в Чехії політичний притулок.

11.09.2009     Підсумки круглого столу «Комендантська година: за і проти»

Із законодавчим запровадженням комендантської години категорично не  згодна Моніка Платек, довгостроковий експерт спільного Проекту Європейського Союзу та Ради Європи із зміцнення та захисту прав жінок і дітей в Україні. Вона наводить приклад власної країни – Польщі, де подібний захід був введений.

08.09.2009     Про пільги для багатодітних родин

Крім усіх видів допомоги на дітей, які передбачені Законом «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», а також допомоги, що визначена малозабезпеченим родинам згідно із Законом «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», законодавство передбачає спеціальні пільги для багатодітних родин.

08.09.2009     Дискусія на тему «Комендантська година для дітей: за і проти»

Представники правозахисних організацій, таких як Українська Гельсінська Спілка та Харківська правозахисна група, у своїх заявах виступають категорично проти введення комендантської години для дітей, посилаючись на міжнародні документи та положення національного законодавства, які проголошують право людини на вільне пересування.

03.08.2009     Проект Української Гельсінської спілки з прав людини у галузі охорони здоров'я

Проект Української Гельсінської спілки з прав людини «Захист жертв порушень прав і основних свобод в галузі охорони здоров’я в рамках Фонду правового захисту жертв порушень прав людини та основних свобод» спрямований на те, аби покращити ситуацію в країні в сфері охорони здоров’я.

03.08.2009     Що робити працівникові, якщо йому не виплачують заробітну плату? Поради УГСПЛ

Корисні поради для працівників від Української Гельсінської спілки з прав людини, на випадок невиплати працедавцем заробітної плати.

30.07.2009     Запровадження чеських "зелених карт" не принесло очікуваного результату

У січні Чехія запровадила для іноземців «зелені картки», які поєднували в собі дозвіл на перебування та працевлаштування в країні. Минуло сім місяців і виявилося, що зацікавлення «зеленими картками» мінімальне.

30.07.2009     Громадські слухання «Дотримання прав людини в діяльності МВС»

У слуханнях, зокрема, візьмуть участь представники центрального апарату МВС, обласних управлінь МВС. Будуть запрошені народні депутати – члени профільних комітетів ВРУ, представники Верховного і Вищого адміністративного судів України,  Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури, Державного департаменту з питань виконання покарань, Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та інших органів державної влади.

30.07.2009     Конкурс "Поширення знань про права вразливих верств населення у сфері громадського здоров’я".

Метою є сприяння громадським організаціям у поширенні знань про права вразливих верств населення у сфері охорони здоров’я.

30.07.2009     Cемінар «Інтелектуальна власність, права людини та доступ до медичних препаратів»

Метою заходу є надання високопрофесійної інформації щодо питань права на інтелектуальну власність.

25.07.2009     Школа прав людини у сфері охорони здоров’я відбудеться у Львові


Це перша зі шкіл, яка проходить за ініціативи ВГО «Фундація медичного права та біоетики України», місією якої є розвиток медичного права як галузі права, науки та навчальної дисципліни та біоетики, і Міжнародного Фонду «Відродження»

05.07.2009     Триває конкурс на стажування у галузі захисту прав людини у сфері охорони здоров’я

Ініціатива «Право та громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» та Інституту Відкритого суспільства і Всеукраїнська громадська організація «Фундація медичного права та біоетики України» оголошують відкриття однорічної програми стажування з актуальних проблем законодавства і захисту прав людини у царині охорони здоров’я.

05.07.2009     Набула чинності угода про малий прикордонний рух між Україною та Польщею

Набула чинності угода про малий прикордонний рух, підписана між урядами України та Польщі. Півтора мільйони мешканців Львівщини та Волині мають право на спрощений перетин кордону. Генеральні консульства Польщі у Львові та Луцьку вже приймають необхідні документи для оформлення посвідчень учасника малого прикордонного руху.

29.06.2009     Як притягнути недбалого лікаря до відповідальності?

Крім кримінальної існують й інші види відповідальності медпрацівників — адміністративна, дисциплінарна (догана й звільнення), матеріальна. Можливості застосування останньої стосовно медиків обмежені.

29.06.2009     Як притягти до відповідальності працівників медицини, що провели недбале лікування або порушили законодавство про охорону здоров'я? Поради

Згідно ст. 80 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" особи, винні у порушенні законодавства про охорону здоров"я, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством.

29.06.2009     Змінено законодавство щодо усиновлення дітей

Змінено покарання за незаконну посередницька діяльність або інші незаконні дії щодо усиновлення (удочеріння) дитини, передачі її під опіку (піклування) чи на виховання в сім'ю громадян.  Крім того, змінено перелік осіб, які не можуть бути усиновлювачами, опікунами, піклувальниками дитини, прийомними батьками, а також  батьками-вихователями.

29.06.2009     Набув чинності Закон України Про заборону грального бізнесу

Цей Закон запроваджує обмеження щодо здійснення грального бізнесу в Україні.

28.06.2009     Внесено зміни у законодавство щодо встановлення опіки та піклування над дітьми

У новій редакції  встановлення опіки та піклування не припиняє права дитини на отримання пенсії,  аліментів,  відшкодування шкоди у зв'язку  з втратою  годувальника  та  інших  соціальних  виплат,  призначених дитині відповідно до законів  України,  а  також  права  власності дитини на ці виплати.

28.06.2009     Внесено зміни у законодавство України щодо прав дітей

Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту прав дітей внесено деякі зміни у законодавство, зокрема, у Сімейний Кодекс України.

28.06.2009     Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Роз'яснення Мінюсту

Обов’язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплений в статті 51 Конституції України. Дана конституційна норма знайшла своє відображення і в Сімейному кодексі України (статті 202-206).

28.06.2009     Як поновитися на роботі в разі незаконного звільнення. Поради

Протягом одного місяця з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки на основі статей 232 та 235 Кодексу законів про працю (КЗпП), звертайтеся до суду з позовом про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи.

28.06.2009     Порядок сплати і визначення розміру аліментів. Пояснення від УГСПЛ

Батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. За рішенням суду, якщо це не визначено домовленістю між батьками, кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

28.06.2009     Справи, за якими можливе приватне кримінальне обвинувачення. Пояснення від УГСПЛ щодо дії статті 27 Кримінально-процесуального кодексу (КПК)

Коли Ви отримали відмову в порушенні кримінальної справи та у ній зазначено: „Ви можете звернутися до суду в порядку статті 27 Кримінально-процесуального кодексу (КПК)", то, можливо, ці поради допоможуть Вам у відстоюванні своїх прав і покаранні винних.

28.06.2009     У Тернополі з нагоди Дня Конституції відкрилась виставка раритетних конституцій

Виставка проходить у Тернопільському обласному архіві. В експозиції представлені старі конституції Австрії та Польщі тих часів, коли Тернопільщина входила до складу цих держав, конституційні акти УНР, проект Конституції ЗУНР

25.06.2009     Що робити при відмові у відкритті кримінальної справи. Поради УГСПЛ

Оскаржити можливо тільки Постанову слідчого чи органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи. Якщо Ви не згодні з постановою, то потрібно її оскаржити до прокурора або до суду. 

25.06.2009     Поради УГСПЛ щодо проведення мирних зібрань

Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї й проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Свобода мирних зібрань також захищається статтею 11 Європейської Конвенції про захист прав людини

25.06.2009     Пам'ятка про права людини при затриманні і арешті від УГСПЛ

Як захистити свої права та свободи - поради правозахисників і відповіді на найбільш частіші запитання

22.06.2009     Набула чинності директива Євросоюзу про блакитні карти

Набула чинності директива Євросоюзу про так звані блакитні карти, котра формулює привабливі умови в'їзду та перебування у країнах Євросоюзу висококваліфікованих спеціалістів із третіх країн.

22.06.2009     З липня між Україною та Польщею почне діяти угода про малий прикордонний рух

Полегшеним режимом перетину українсько-польського кордону зможуть скористатися півтора мільйони жителів прикордонних сіл і містечок.

14.06.2009     У Львові відкрито Центр польсько-української співпраці

Головна ціль проекту – сприяння обміну досвідом і знаннями для покращення функціонування місцевої влади та стимулювання громадських ініціатив.

01.06.2009     Внесено зміни до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей"

Набрали чинності зміни до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей". У законі визначено перелік категорій дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а також порядок фінансування відпочинку та оздоровлення дітей за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб.

 

01.06.2009     Мін'юст розпочне громадське обговорення законопроекту щодо запровадження в Україні недержавних форм виконання судових рішень

Міністерство юстиції завершило розробку проекту закону щодо запровадження недержавних форм виконання судових рішень та найближчим часом виставить законопроект на сайті Міністерства юстиції для загального ознайомлення.

23.05.2009     Оголошується конкурс на участь у 4-й та 5-й Школах з прав людини для молоді

Оголошується конкурс на участь у 4-й та 5-й Школах з прав людини для молоді, що організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини разом з Норвезьким Гельсінським Комітетом за фінансової підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міжнародного Фонду «Відродження».

23.05.2009     Кабмін збільшив плату за інформаційно-технічні послуги судів у 50 разів

Кабмін дійшов висновку, що громадяни України дуже мало платять за інформаційно-технічні послуги судів і збільшив інформаційно-технічний збір ( ІТЗ, тобто збір на витрати на листування зі сторонами, виготовлення та видачу їм судових рішень) у... 50 разів

20.05.2009     Громадські слухання «Права людини. Модель для нової Конституції України»

Громадські слухання «Права людини. Модель для нової Конституції України»  відбудуться 26 травня з 10.00 до 14.00 у Великому конференц-залі НАНУ (вул. Володимирська, 55) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

15.05.2009     ВР ввела заборону на гральний бізнес в Україні

Закон набуває чинності від дня опублікування й до прийняття спеціального законодавства, що передбачає організацію й проведення азартних ігор у спеціально відведених для цього ігрових зонах.

12.05.2009     Мін'юст виносить на громадське обговорення проект Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації"

Завданнями проекту є обмежити вплив органів державної влади та органів місцевого самоврядування на друковані засоби масової інформації, звести до мінімуму використання друкованих засобів масової інформації з метою маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян, а також забезпечити соціальні гарантії журналістам реформованих державних та комунальних друкованих засобів масової інформації.

12.05.2009     Роз'яснення Міністерства юстиції щодо правомірності блокування коліс транспортних засобів у разі порушення їх власниками правил паркування

Тимчасове затримання транспортних засобів шляхом блокування можливе лише працівниками Державтоінспекції і лише з підстав, визначених законом, серед яких відсутня  така  підстава,  як  порушення  водієм правил зупинки чи стоянки транспортного засобу.

29.04.2009     Україна приєдналася до Європейської конвенції з усиновлення дітей

Конвенція пропонує державам оновлені принципи усиновлення та механізм співробітництва з метою забезпечення усиновлення з урахуванням найвищих інтересів дитини. Зазначена Конвенція була підготовлена на заміну існуючої Конвенції Ради Європи з питань усиновлення 1967 року, яка не набула поширення протягом більш як сорока років з часу її прийняття.

25.04.2009     Роз’яснення позиції Мін’юсту щодо ініціативи МВС по наданню громадянам дозволів купувати для самозахисту травматичну зброю

За результатами правової експертизи Міністерство юстиції повернуло цей проект без надання висновку, як такий, що не відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Положення статті 2 указаної Конвенції передбачають право кожного на життя, що охороняється законом.

17.04.2009     Літня школа "Право в Німеччині" відбудеться в Могилянці

Літня школа, що проводиться втретє в Україні, розрахована на осіб, які зацікавлені у вивченні системи права Федеративної Республіки Німеччина. До участі в Літній школі запрошуються викладачі, аспіранти та студенти старших курсів вищих юридичних навчальних закладів та юридичних факультетів ВНЗ України, Білорусі та Молдови (конкурсний відбір).

14.04.2009     Законопроект про колекторську діяльність буде винесено на громадське обговорення

Законопроект, який покликаний законодавчо врегулювати діяльність колекторів в Україні, буде винесено для надання пропозицій та зауважень громадськості.

13.04.2009     Уряд Хорватії схвалив скасування віз для українців з 1 травня по 31 жовтня

Українці цього року зможуть без віз відвідати Хорватію у період з 1 травня по 31 жовтня. Вчора відбулося засідання уряду Республіки Хорватія, на якому був офіційно схвалений План дій у сфері туризму на 2009 та 2010 рр., а також анонсовано підготовку проекту рішення уряду щодо тимчасового призупинення віз для українських громадян.

01.04.2009     Змінено Порядок призначення, перерахування та проведення страхових виплат

Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків  на  виробництві  та
професійних захворювань України доповнило перелік документів, що подаються страхувальником, а також змінено коефіцієнт підвищення  страхових виплат у 2009 році.

27.03.2009     Визначено розмір допомоги по частковому безробіттю у 2009 році

17 березня зареєстровано Постанову Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття "Про розмір допомоги по частковому безробіттю у 2009 році"

26.03.2009     Харківська правозахисна група представляє прем’єру документального фільму «Ви праві» про захист прав пацієнтів

Документальний фільм «Ви праві» створено по матеріалах звернень громадян до Харківської правозахисної групи з приводу порушення їх прав у галузі медичного законодавства. Це стосується всіх і кожного, бо, на жаль, ніхто не застрахованій від хвороб, а, значить, й від невдалого, непрофесійного їх лікування.

26.03.2009     Docudays.ua-2009: Міжнародний фестиваль документального кіно з прав людини стартує 27 березня

Фестиваль проходитиме в Києві із 27 березня по 2 квітня в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6). Цього року до творчого та правозахисного конкурсів відібрано понад 30 фільмів із заявок, що надійшли з майже 50 країн світу.

22.03.2009     Верховна Рада ухвалила зміни до Закону ’’Про імміграцію’’ щодо неповнолітніх дітей, ініційовані Мін’юстом

19 березня Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення зміни до Закону "Про імміграцію" (щодо неповнолітніх дітей), розробленого Міністерством юстиції з власної ініціативи.

15.03.2009     У 2009 році мінімальний розмір допомоги по безробіттю у застрахованих осіб становитиме 500 грн, у незастрахованих та тривалий час не працюючих осіб - 360 грн

Згідно з Постановою Правління Фонду загальнообов'язового державного страхування,
встановлено мінімальний розмір допомоги по безробіттю у 2009 році

12.03.2009     Посольство Німеччини в Україні оголосило конкурс проектів з прав людини

Посольство Німеччини в Україні оголосило конкурс проектів з прав людини. Пріоритет надаватиметься проектам соціального та культурного напрямків. На це німецька сторона планує виділити 130 тисяч євро.

08.03.2009     Проект, присвячений захисту прав пацієнтів

Проект www.healthrights.in присвячено захисту прав паціентів і законодавству у медичній галузі. Існує він за фінансової підтримки Програми "Ініціативи в галузі охорони здоров'я" Міжнародного фонду "Відродження".

01.03.2009     УГСПЛ організовує Школу з прав людини для вчителів

Оголошується конкурс на участь у Школі з прав людини для вчителів, що організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини спільно з Норвезьким Гельсінським Комітетом за фінансової підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міжнародного Фонду «Відродження».

28.02.2009     УГСПЛ організовує конкурс на проведення заходів, присвячених правам людини

УГСПЛ шукає партнерів для проведення заходів, присвячених правам людини, в рамках фестивалю документального кіно з прав людини Docudays.ua-2009.

28.02.2009     Конкурс для адвокатів на участь у Курсі „Підвищення майстерності з захисту прав людини у кримінальному процесі”

Оголошується конкурс на участь у Курсі для адвокатів «Підвищення майстерності з захисту прав людини у кримінальному процесі»», який організовує Харківська правозахисна група  за фінансової підтримки Європейської комісії та Міжнародного фонду “Відродження”.

22.02.2009     Міністерство юстиції відкликало роз‘яснення для громадян щодо примусового стягнення майна, яке виступає предметом застави чи іпотеки

Міністерство юстиції відкликало роз‘яснення для громадян щодо примусового стягнення майна, яке виступає предметом застави чи іпотеки. У зв‘язку зі змінами до Закону України «Про іпотеку» стосовно позасудового звернення стягнення на предмет іпотеки на підставі договору, внесених Законом України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», Міністерство юстиції просить вважати раніше видане роз‘яснення відкликаним.

22.02.2009     Міністерство юстиції поширюватиме інформаційні роз‘яснення для громадян щодо оскарження неправомірних дій суддів

Міністерство юстиції виступить з ініціативою поширення інформаційних роз‘яснень для громадян щодо оскарження неправомірних дій суддів. У ході зустрічі були презентовані розроблені фахівцями USAID посібники для українських громадян, в яких роз‘яснюються шляхи оскарження дій суддів, а також надається форма заяви-скарги на дії судді.

22.02.2009     Конкурс на участь у Курсі для координаторів молодіжних освітніх заходів у галузі прав людини

Національна освітня програма "Розуміємо права людини" оголошує конкурс на участь у Курсі для координаторів молодіжних освітніх заходів у галузі прав людини, що організовує Українська Гельсінська Спілка з Прав Людини спільно з Норвезьким Гельсінським Комітетом за фінансової підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міжнародного Фонду «Відродження».

22.02.2009     Вийшов друком посібник „Як захиститися від сваволі житлово-комунальних служб: Науково-практичне видання”

Цей посібник містить юридично-практичні поради щодо питань захисту конституційних прав і законних інтересів громадян, котрі пов’язані з житлово-комунальною сферою. У посібнику піднято основні актуальні проблеми, з якими тепер майже щодня має справу переважна більшість мешканців України.

20.02.2009     Уряд скасував обов'язкове одержання тимчасового реєстраційного талона для керування транспортом за довіреністю

Уряд України скасував обов'язкове одержання тимчасового реєстраційного талона для водіїв, що керують транспортним засобом за довіреністю. Тепер передача прав на керування автомобілем може здійснюватися лише на підставі довіреності за умови наявності водійського посвідчення.

11.02.2009     Міністерство юстиції відкрило доступ до Єдиного Реєстру громадських формувань України

На сайті Мін‘юсту можна отримати інформацію про всі зареєстровані в Україні політичні партії, а також всеукраїнські громадські та благодійні організації, творчі спілки та постійно діючі третейські суди.

05.02.2009     Набув чинності Закон, що регулює сферу зайнятості під час фінансової кризи

13 січня 2009 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення».

05.02.2009     Україна та Словаччина підписали угоду про соціальний захист українців за кордоном

Україна та Словаччина підписали угоду про соціальний захист українців за кордоном. Про це повідомив речник МЗС Василь Кирилич

05.02.2009     Чехія почала видавати трудовим мігрантам "зелені карти"

Від 2 лютого Чехія почне видавати трудовим мігрантам «зелені карти». Це допоможе 200 тисячам українців легально працевлаштуватися в цій країні. Про це «Німецькій хвилі» повідомив посол Чехії в Україні Ярослав Башта.

01.02.2009     Круглий стіл на тему:«Плагіат та крадіжки інформації у ЗМІ: Як протистояти інтелектуальним злодіям?»

Йтиметься про ситуацію із порушенням авторських прав в українському медіапросторі, юридичні та моральні аспекти використання чужої інформації, національне законодавство щодо захисту авторських прав, можливості відстоювання авторських прав, передбачену відповідальність та приклади із судової практики.

30.01.2009     Внесено зміни до Закону України Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям

В Законі визначено умови, за яких державна соціальна допомога не призначається, зменшується її розмір або припиняється її виплата, умови, за яких державна  соціальна допомога може бути призначена, а також умови, за яких державна  соціальна допомога може бути зменшена до 50 відсотків її розміру

28.01.2009     Вийшов Указ Президента України Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні

Указ вийшов з метою  відновлення  національної пам'яті, сприяння процесу національного примирення та взаєморозуміння,    забезпечення всебічного,  об'єктивного  вивчення  історії  України XX століття, зокрема подій, пов'язаних з українським     визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні.

28.01.2009     Верховна Рада України ратифікувала Європейську конвенцію про правовий статус дітей, народжених поза шлюбом

Конвенцію спрямовано на те, щоб поліпшити  правовий статус дітей,  народжених поза шлюбом,  який в юридичному  і  соціальному плані  ставить  цих  дітей в несприятливі умови.

28.01.2009     ВР запровадила мораторій на виселення редакцій друкованих ЗМІ, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв та книгарень

Органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування постановляється припинити прийняття рішень та  призупинити  виконання  раніше прийнятих рішень про виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень,  підприємств книгорозповсюдження  із  займаних ними на законних підставах приміщень державної та комунальної власності

26.01.2009     Підприємці збирають підписи на захист спрощеного оподаткування

Кабінет Міністрів України продовжує вигадувати нові засоби для нищення малого бізнесу. Остання новація - постанова уряду №1118 від 20 грудня 2008 р., якою підприємцям на єдиному податку "заднім числом" забороняють бути платниками ПДВ.

26.01.2009     Платний в’їзд до Києва транзитного транспорту є незаконним - Генеральна Прокуратура

Генеральна прокуратура вважає незаконним рішення Київради про платний в’їзд до столиці транзитного транспорту, оскільки воно порушує права громадян. Відповідно до статті 33 Конституції України кожний, хто на законних підставах перебуває на території України, має право вільно пересуватися

22.01.2009     Наміри київської мерії запровадити плату за медичні послуги суперечать Конституції України

Наміри київської мерії запровадити плату за медичні послуги в муніципальних закладах охорони здоров’я наштовхнулися на критику. Експерт з медичного права й громадського здоров’я Людмила Солоп, в інтерв’ю «Німецькій хвилі» вказала на те, що такі плани суперечать закону.

22.01.2009     Консультаціями юристів УГСПЛ у 2008 році скористалось майже 7 тисяч чоловік

Майже 7 тисяч чоловік в 2008 році стали клієнтами громадський приймалень Української гельсінської спілки з прав людини.

21.01.2009     Чехія дає «зелену карту» для українців

Усі охочі українці можуть отримати «зелену карту» до Чехії. Цей закон набув чинності з 1 січня 2009 року. Про це сьогодні повідомив під час прес-конференції Генеральний Консул Чеської Республіки Ладіслав Граділ.

21.01.2009     ЄС схвалила пакет законодавства з реформування Спільної сільськогосподарської політики

Рада міністрів з питань сільського господарства та рибальства ЄС схвалила пакет законодавства з реформування Спільної сільськогосподарської політики. Відповідне рішення було ухвалено 19 січня на засіданні Ради.

21.01.2009     Латвія запровадила безвізовий режим короткострокових поїздок для громадян України, які мають службові паспорти.

В Латвії з 16 січня вводиться безвізовий режим короткострокових поїздок (до 90 днів за один раз протягом року) для громадян України, які мають службові паспорти.

20.01.2009     У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який може повернути на бігборди рекламу спиртного і сигарет

Деякі громадські активісти вже висловили свою думку з приводу такої законодавчої ініціативи у відкритому листі. Підписаний головою «Української Національної Громади» Ігорем Шевченком, лист звернений до Президента, прем'єра, спікера парламенту, його заступників, голів парламентських фракцій і всіх народних депутатів. Шевченко, зокрема, називає подібні пропозиції «антинародними і такими, що сприяють прихованому геноциду українського народу».

20.01.2009     Міністерство юстиції визнало гендерно-дисбалансованими положення статті 55 Закону України «Про правові засади цивільного захисту»

Так, відповідно до вказаної статті, жінки із числа осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту користуються всіма пільгами, передбаченими законодавством стосовно соціального захисту жінок, охорони материнства і дитинства. Але на батьків з числа осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту зазначені пільги поширюються лише у разі, якщо ті виховують дітей без матері (у разі її смерті, позбавлення батьківських прав, на час перебування в лікувальному закладі та в інших випадках відсутності материнського піклування про дітей).

20.01.2009     Міністерством юстиції розроблено проект Закону України «Про волонтерський рух».

Міністерством юстиції розроблено проект Закону України «Про волонтерський рух». Майбутній закон покликаний унормувати та підтримати волонтерський рух в Україні.

20.01.2009     Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг" (нова редакція)"

Закон визначає правові аспекти створення сприятливого середовища для реалізації інвестиційних проектів у сферах будівництва та експлуатації автомобільних доріг на умовах концесії, однак містить певні суперечливі моменти.

20.01.2009     ВР ухвалила в другому читанні та цілому закон про тимчасові слідчі комісії

Підставою для ініціювання питання про усунення президента України з поста в порядку імпічменту та утворення спеціальної слідчої комісії є подання, підписане більшістю народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради, підписи яких не відкликаються.

20.01.2009     ХХ Міжнародна літня Школа з Прав Людини

20-27 червня 2009 р. у Варшаві-Медзешині проходитиме ХХ Міжнародна літня Школа з Прав Людини, що організовується Гельсінським Фондом із Прав Людини.

20.01.2009     Науковий плацдарм для євроінтеграції, або Чи зможе Україна стати експортером нових знань

«Ми переконані, що динамічна євроінтеграція має базуватися не на моделі замкненої національної науки, а на участі у загальноєвропейському ринку кваліфікованих кадрів і наукових розробок. Така участь передбачає також орієнтацію на ті реальні потреби загальноєвропейського ринку, які Україна може задовольнити», - вважає один з чільників ініціативної групи, співробітник Європейського центру ядерних досліджень (CERN) Олексій Боярський.

16.01.2009     Українські банки направили до ВР зауваження та пропозиції щодо антикризового законопроекту

Асоціація українських банків направила до Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності зауваження та пропозиції до проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи”

15.01.2009     Брифінг Всеукраїнської асоціації "Український ринок" на тему: "Чи будуть жити українські ринки?"

15 січня об 14.00, у Всеукраїнському прес-центрі при Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ відбудеться брифінг Всеукраїнської асоціації "Український ринок" на тему: "Чи будуть жити українські ринки?"

14.01.2009     Верховна Рада оприлюднила закон про підвищення акцизів на автомобілі та кузова і транспортного збору

Верховна Рада України оприлюднила на своєму веб-сайті закон "Про внесення змін у деякі закони України з питань оподатковування", яким, зокрема, підвищений акцизний збір на автомобілі в 1,5-10 разів залежно від об'єму двигуна, а також уводяться нові ставки податку із власників легкових автомобілів.

14.01.2009     Закон про житлові права мешканців гуртожитків виключає зі сфери своєї дії студентські гуртожитки

Закон про житлові права мешканців гуртожитків, що набув чинності у січні, виключає з сфери своєї дії студентські гуртожитки. А близько десяти відсотків студентів й далі не забезпечені місцями у гуртожитках.

14.01.2009     Президент України заветував зміни до Закону України «Про прожитковий мінімум»

На звернення Уряду з пропозицією не підписувати Закон України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про прожитковий мінімум» щодо затвердження прожиткового мінімуму», Президент України Віктор Ющенко відповідно до частини другої статті 94 Конституції України застосував до нього право вето.

14.01.2009      Ринковий податок загрожує знищити ринки

Проектом закону «Про місцеві податки та збори» (№ 3532 від 22 грудня 2008 р.) планується скасувати ринковий збір. Замість нього планується ввести ринковий податок, який передбачає плату не за торгове місце, а за кожен метр земельної площі

14.01.2009     Уряд затвердив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та обсягів квот у 2009 році

Кабінет Міністрів України затвердив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та обсягів квот у 2009 році.

09.01.2009     Вийшов довідник українцям для перебування в Чехії

Цей невеликий довідник для громадян України, які ставлять собі на мету певний час мешкати у Чеській Республіці, покликаний бодай трохи допомогти зорієнтуватися новим мігрантам у бюрократичному сплетінні різноманітних дозволів та віз.

31.12.2008     Уряд розробив Концепцію державної етнонаціональної політики України

Законопроект про Концепцію державної етнонаціональної політики України, розроблений Урядом, було схвалено 27 на засіданні Кабінету Міністрів.

31.12.2008     Про новий проект закону «Про громадські організації»

На даний момент базовим Законом, що регулює діяльність громадських організацій, є Закон України «Про об’єднання громадян» від 16 червня 1992 р. Законодавче регулювання діяльності громадських організацій піддається обґрунтованій критиці з боку представників третього сектора. Значною мірою внаслідок лобіювання ними зміни нормативної бази діяльності громадських організацій Кабінетом Міністрів України було внесено до парламенту проект закону «Про громадські організації».

26.12.2008     Верховна Рада України прийняла у першому читанні мораторій на відчуження житлового майна

24 грудня Верховна Рада України прийняла у першому читанні мораторій на відчуження житлового майна, під яке невдахи-позичальники брали кредити.

25.12.2008     Проект ЄС заохочує українські малі і середні підприємства з інформаційних технологій до виходу на європейський ринок

Одним із головних завдань Проекту Європейського Союзу «Підтримка розвитку ділової спроможності українських МСП - міжнародний аспект» є допомогти малим і середнім підприємствам (МСП) налагодити бізнес зв'язки з компаніями ЄС. Проект допомагає МСП знайти інвесторів, замовників і інших партнерів.

25.12.2008     Проект "Права людини для міліції" на Буковині і Львівщині

Правозахисники та урядовці підбили перші підсумки розпочатого за фінансової підтримки міністерства закордонних справ Німеччини проекту "Права людини для міліції".

25.12.2008     На чолі Євросоюзу Чехія працюватиме над врегулюванням спірних візових питань

На чолі Євросоюзу Чехія працюватиме над врегулюванням спірних візових питань. Про це заявляють чеські урядовці напередодні головування у європейській організації, яке розпочнеться з Нового року. Якраз цими днями минає рік відтод,і як сама Чехія увійшла до Шенґенської угоди ЄС, а для України почав працювати спрощений візовий режим для поїздок до Європи. Інша справа, що обіцяного спрощення, на думку експертів, для більшості українців так і не відбулося.

25.12.2008     По той бік шенгенского паркану, або чому Європейська Унія порушує свої ж цінності

Мир, свобода, добробут. Існує чимало причин, аби гордитися Європейською Унією. Ми знаємо про її епохальні досягнення. Але дещо все ж європейські політики воліли б замовчувати. Зокрема, про знущальне поводження з тими європейцями, які мешкають по той бік шенгенського паркану, але хотіли б пізнати Західну Європу.

23.12.2008     Відвідувачі з Євросоюзу часто порушують ліміт на перебування в Україні

На українському кордоні побільшало порушників, які перевищили дозволені терміни перебування в країні. Таку статистику виявлено завдяки запровадженню нової автоматизованої системи фіксації відомостей про в’їзд іноземних громадян в Україну.

20.12.2008     "Суд, дружній до дитини" - проект харківської обласної фундації «Громадська альтернатива»

"Суд, дружній до дитини" - таку назву має проект, якій розпочався у жовтні цього року і триватиме майже до кінця року наступного. Його автори хотіли б, щоб діти мали можливість скористатися правом на справедливий суд і почувалися в стінах судів захищено та впевнено. Для цього, на їхню думку, треба, щоб суди створили відповідні умови для приходу до них дітей

20.12.2008     Міністерство економіки представило до обговорення Проект Закону України '''Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва''

Цей Закон визначає правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва, яка діє поряд із загальною системою оподаткування України. Проект передбачає значні зміни у переліку категорій підприємців, які мають право на спрощену систему оподаткування. Зокрема, з цього переліку виключено підприємців, які провадять господарську діяльність, пов’язану з експортом, імпортом товарів, платників податку за торговельні місця на ринку, суб’єктів господарювання, які здійснюють оптовий продаж товарів, суб’єктів господарювання, які надають в оренду земельні ділянки, житлові та нежитлові приміщення (споруди, будівлі) або їх частини, та суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж товарів через мережу Інтернет.

 

20.12.2008     Президент України затвердив Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України

Президент України затвердив Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України. У Положенні розписані питання порядку військової служби за контрактом, порядок присвоєння військових звань, порядок призначення на посади та звільнення з посад, порядок переміщення військовослужбовців, питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, а також інші питання.

20.12.2008     Звіт про вступ Польщі в Шенген: У найгіршій ситуації - українці

Міністерство внутрішніх справ Польщі підготувало звіт з нагоди річниці вступу країни в Шенгенську зону. Відповідно до звіту, в найгіршій ситуації після вступу виявилися українці.

20.12.2008     Примусове стягнення майна, яке виступає предметом іпотеки чи застави, можливе лише на підставі рішення суду – роз‘яснення Мін‘юсту

Примусове стягнення нерухомого та рухомого майна, яке виступає предметом іпотеки чи застави, можливе лише на підставі рішення суду. Примусити боржника здійснювати дії, спрямовані на відчуження предмету іпотеки чи застави, не вправі ніхто інший, ніж суд.

20.12.2008     Міністерство Юстиції почало обговорення Проекту Закону України ’’Про місцевий референдум та інші форми безпосереднього волевиявлення територіальної громади’’

 Міністерство юстиції повідомляє про оприлюднення на сайті Міністерства юстиції проекту Закону України «Про місцевий референдум та інші форми безпосереднього волевиявлення територіальної громади»  з метою забезпечення вивчення та врахування думки громадськості щодо зазначеного проекту

18.12.2008     Україна ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне мовлення

Метою Європейської конвенції про транскордонне телебачення, прийнятої 5 травня 1989 року у м. Страсбурзі та підписаної від імені України 14 червня 1996 року, є "сприяння транскордонній трансляції і ретрансляції телевізійних програм, які відповідають вимогам щодо поваги людської гідності і дотримання прав людини, у країнах-членах Ради Європи, надання широкого вибору телепередач для населення, зміцнення тим самим культурної спадщини Європи і розвиток аудіовізуального мистецтва".

18.12.2008     Журнал "Студент-правник" - видання для студентів-юристів

Журнал "Студент-правник" створений для ефективного обміну корисною інформацією між студентами-правниками.

18.12.2008     Федеральна міграційна служба РФ підтвердила дію протоколу від 2004 року щодо українсько-російської угоди про безвізовий режим

Працівники українського посольства довели російським колегам, що такий крок змусить і Україну позбавити росіян права перебувати на українській території без реєстрації протягом 90 діб.

18.12.2008     Секрети прожиткового мінімуму. Частина друга

З логіки речей і виходячи з Конституції і законів України випливає, що прожитковий мінімум має використовуватись, як критерій малозабезпеченості, як базовий показник для визначення мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії, різних видів допомоги на дітей тощо.
А що є насправді?

16.12.2008     Міністерство юстиції відкрило доступ до Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств

Міністерство юстиції відкрило доступ до Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств. Це дозволить кожному бажаючому дізнатися про засновника і співзасновника українських видань.

15.12.2008     Верховна Рада прийняла законопроект про заборону банкам в односторонньому порядку збільшувати встановлений договором розмір відсотків за кредитним договором

Закон вводить заборону банкам в односторонньому порядку збільшувати встановлений договором розмір відсотків за кредитним договором.

15.12.2008     ЄС посилює боротьбу з кіберзлочинністю

Рада Міністрів ЄС з питань транспорту, телекомунікацій та енергетики прийняла стратегію щодо посилення боротьби з кіберзлочинністю. Сьогодні в ЄС кіберзлочинність становить дедалі більшу загрозу для суспільства. Країни ЄС щоденно страждають від тисяч атак на їхні інформаційні системі.

15.12.2008     Перспективи створення в Україні спеціального органу із здійснення нагляду за забезпеченням реалізації права на доступ до інформації

Право на доступ до інформації є одним із найважливіших прав людини, передбачених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод та закріплених у Конституції України. Для його належної реалізації потрібні значні зміни законодавства та одночасно відповідні інституційні зміни.

15.12.2008     Оприлюднено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління системою органів і установ виконання покарань"

З метою забезпечення громадського обговорення, отримання пропозицій та зауважень громадськості оприлюднюється проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління системою органів і установ виконання покарань".

12.12.2008     Чи потрібен тимчасовий талон, якщо є довіреність на керування транспортним засобом?

Однією з найбільш актуальних для обговорення тем в сьогоднішній Україні є законність чи незаконність керування транспортним засобом по дорученню. Багато водіїв до 17 листопада 2008 року, виїжджаючи в дорогу, крім посвідчення водія брали з собою лише доручення, без тимчасового реєстраціного талону. І були дуже здивовані, коли їх почали за це штрафувати.

11.12.2008     Фестиваль документального кіно з прав людини «DOCUDAYS UA» у Львові

З 10-го по 12-те грудня зусиллями правозахисних організацій Львова у місті відбудеться Фестиваль документального кіно з прав людини «DOCUDAYS UA».

11.12.2008     Заняття із дітьми щодо Прав Людини у дитячих притулках Львівщини

Центр правової допомоги сім'ям та дітям та курінь «Степові відьми» Національно-скаутської організації «Пласт» проводять до 60-тиріччя Загальної Декларації Прав Людини заняття із дітьми щодо Прав Людини

11.12.2008     Кримінальна юстиція в Україні продовжує відтворювати радянські зразки 1960-х років, наголошує Президент

Кримінальна юстиція в Україні у своїх основних рисах продовжує відтворювати радянські зразки 1960-х років. На цьому наголосив Президент України Віктор Ющенко.

10.12.2008     Вийшов Указ Президента України Про Всеукраїнський тиждень права

Своїм Указом Президент започаткував проведення Всеукраїнського тижня права

10.12.2008     Харківська правозахисна група пропонує для ознайомлення проект нової Конституції України

Свого часу даний проект було створено на замовлення Українсько-Американського бюро з захисту прав людини. Проект було надруковано трьома мовами (українська, російська, англійська) в 1994 році.

10.12.2008     Міністерство Юстиції знайомиться з досвідом безоплатної правової допомоги

Україна цікавиться ізраїльським досвідом з надання безоплатної правової допомоги громадянам. З цією метою делегація українського Мін'юсту здійснила кількаденний візит до Ізраїлю.

10.12.2008     Варто знати: Секрети прожиткового мінімуму

Цей показник лягає в основу загальної оцінки рівня життя в Україні, визначення критеріїв бідності, установлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім'ям з дітьми, допомоги по безробіттю, а також стипендій та інших соціальних виплат.

10.12.2008     Правозахисники не допустили екстрадиції узбецького біженця

8 грудня Голосіївський районний суд м. Києва відмовився надати згоду на тимчасовий арешт строком на 40 діб громадянина Узбекистану Абдумаліка Бакаєва для забезпечення його видачі правоохоронним органам республіки Узбекистан.

10.12.2008     Заява Харківської правозахисної групи у зв’язку з нападом на Санкт-Петербурзький «Меморіал»

Безпрецедентно грубі в юридичному сенсі дії російських владних структур, спрямовані проти авторитетної міжнародної правозахисної організації, на жаль, вписуються у все помітнішу тенденцію боротьби держави з громадянським суспільством Росії

05.12.2008     Cемінар для журналістів «Висвітлення діяльності органів судової системи”

Інститут Медіа Права спільно із Харківською Правозахисною Групою запрошує журналістів з Харкова та східних областей України 18 грудня 2008 року взяти участь у Регіональному семінарі для журналістів на тему «Висвітлення діяльності органів судової системи, судової реформи та судових процесів».

05.12.2008     Ініціатива Євросоюзу «Східне партнерство» допоможе зупинити потік нелегальних мігрантів з України

Ініціатива Євросоюзу «Східне партнерство» допоможе зупинити потік нелегальних мігрантів з України. Так вввжає голова представництва Єврокомісії в Україні.

05.12.2008     Круглий стіл „Шляхи розвитку українського антидискримінаційного законодавства”

Мета круглого столу: у вузькому колі експертів обговорити можливі шляхи розвитку українського антидискримінаційного законодавства з огляду на рекомендації міжнародних організацій та аналіз фактів дискримінації.

05.12.2008     Що робити, щоб захистити себе від свавілля банків?

Моментом, який багатьох обурює, це зростання процентних ставок по кредитах. Укладаючи угоди з банками, люди не могли сподівалися на такі кабальні умови у майбутньому. Фактично, закладаючи умови про одностороннє підвищення процентних ставок, банки нав’язували споживачу умови, які є не справедливими відносно нього.

04.12.2008     В рамках «Східного партнерства» може бути скасовано плату за шенгенські візи для українських громадян

Європейська комісія оприлюднила комюніке про «Східне партнерство». Документ передбачає, що найближчим часом буде скасована плата за шенгенські візи для українських громадян.

04.12.2008     Новий спільний проект із зміцнення та захисту прав жінок і дітей

Проект впроваджується у співпраці із наступними організаціями–партнерами в Україні: Секретаріатом Президента України, Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ, Верховною Радою України, Судовою владою, Прокуратурою, Міністерством праці та соціальної політики, а також неурядовими організаціями

04.12.2008     Україна може скасувати безвізовий режим для громадян Євросоюзу, якщо ЄС не створить відповідний режим для України

Україна може скасувати безвізовий режим для громадян Євросоюзу, якщо ЄС не створить відповідний режим для України. Про це заявив глава секретаріату президента Віктор Балога

04.12.2008     Україна заявляє про системні порушення угоди про спрощення оформлення віз

Українська сторона представила свої зауваження щодо системних порушень державами-членами ЄС угоди про спрощення оформлення віз.

04.12.2008     Круглий стіл «Законодавство про державну службу та конфлікт інтересів»

Круглий стіл «Законодавство про державну службу та конфлікт інтересів» відбудеться 5 грудня 2008 року в Києві

03.12.2008     Якою бути допомозі при народженні дитини у 2009 році?

У багатьох випадках турбота держави про підтримку сімей, які вирішили мати дитину, виглядає досить дивною. Слова і дії одних й тих же людей у різні роки відрізняються кардинально.

28.11.2008     ЄС відклав схвалення рішення про «блакитну карту» для висококваліфікованих мігрантів

ЄС відклав схвалення рішення про «блакитну карту» для висококваліфікованих мігрантів. Про це повідомив міністр імміграції, інтеграції, національної ідентичності та солідарного розвитку головуючої в ЄС Франції Бріс Ортефе.

27.11.2008     Харківська правозахисна група, ВГО Альянс "Майдан" запрошують на прес-конференцію "ЩО ПРИХОВУЄ ВЛАДА?"

Харківська правозахисна група, ВГО Альянс "Майдан" запрошують на прес-конференцію, яка відбудеться 28 листопада о 09:30 в УНІАН.

27.11.2008     Вийшов Указ Президента України про нагородження правозахисників Євгена Захарова, Євгена Сверстюка та Степана Хмари орденом Свободи
Президент України Віктор Ющенко нагородив орденом Свободи 
ЗАХАРОВА Євгена Юхимовича, СВЕРСТЮКА Євгена Олександровича та ХМАРУ Степана Ільковича
27.11.2008     Колектив «Телевізійної служби Дніпропетровська» почав голодовку на знак протесту проти ліквідації компанії

Трудовий колектив компанії «Телевізійна служба Дніпропетровська» («34-й канал») в понеділок близько 22:00 почав безстрокову голодовку на знак протесту проти ліквідації компанії і звільнення керівництва.

27.11.2008     Кабмін утворив Координаційну раду з питань соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей

Постанову Кабінету Міністрів «Про утворення Координаційної ради з питань соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», проект якої представила міністр праці та соціальної політики Людмила Денісова, було схвалено на черговому засіданні уряду

25.11.2008     Вийшов Наказ МВС України про порядок контролю за технічним станом транспортних засобів

Цей Порядок визначає процедуру проведення перевірок технічного стану колісних транспортних засобів (далі - КТЗ) під час їх експлуатації в період між державними технічними оглядами. Можуть бути перевірені транспортні засоби незалежно від їх призначення, місця реєстрації та належності, окрім деяких винятків.

25.11.2008     Президент України підписав Указ про заходи щодо забезпечення житлових прав громадян, що проживають у гуртожитках.

Набрав чинності Указ про заходи щодо забезпечення житлових прав громадян, що проживають у гуртожитках. Кабміну доручено розробити механізми реалізації права мешканців гуртожитків на приватизацію займаного ними житла.

25.11.2008     Міністерство юстиції відкриє доступ до Державного реєстру друкованих ЗМІ та інформаційних агентств

З 10 грудня 2008 року Міністерство юстиції відкриє доступ до Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності.

25.11.2008     Затверджено положення про Громадську раду при Міністерстві юстиції України

З метою забезпечення проведення Міністерством юстиції України консультацій з громадськістю було затверджено Положення про Громадську раду при Міністерстві юстиції України

25.11.2008     Мін‘юст ініціює зміни в законодавстві щодо друкованих ЗМІ

Міністерством юстиції буде утворено робочу групу для розробки проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» - щодо удосконалення системи реєстрації друкованих засобів масової інформації з використанням інформаційно-телекомунікаційних технологій.

23.11.2008     Антипремія правозахисників «Будяк року 2008» : перелік претендентів

Тепер на отримання Антипремії претендує і Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко «За незаконні дії проти судової влади». Змагатися з нею в цій же номінації доведеться Генеральному прокурору України Олександру Медведько та Президенту України Віктору Ющенку, кандидатура якого представлена на «Будяк» вже двічі.

23.11.2008     Кабінет Міністрів має намір створити спеціальну економічну зону на острові Зміїний

Уряд схвалив проект закону “Про спеціальну (вільну) економічну зону “Ахілія”. Її створення передбачається на острові Зміїний.

22.11.2008     Міграційна політика ЄС і Україна - наслідки прийняття Пакту імміграції та надання притулку

Вільний рух людей, як і вільний рух товарів, послуг та капіталу, це один із основоположних принципів Європейського Союзу. Але якщо вирішення таких питань як торгівля, сільське господарство, транспорт країни-члени ЄС вже віддали у Брюссель, то міграційна політика більшою мірою залишається в компетенції самих держав-членів Євросоюзу. Та з’являються нові виклики, які підштовхують Об’єднану Європу шукати спільну позицію у такому суперечливому питанні як міграція.

22.11.2008     Кабмін змінив порядок реалізації конфіскованого майна

Кабінет Міністрів спростив порядок реалізації майна, конфіскованого митними органами. Таке рішення прийнято сьогодні на засіданні уряду, повідомив РБК-Україна міністр юстиції Микола Оніщук.

22.11.2008     Україна обговорює з Європейським Союзом можливість скасування тарифних обмежень на зернові

Україна обговорює з Європейським Союзом можливість скасування тарифних обмежень на зернові. Про це повідомив журналістам заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький.

21.11.2008     Президент вніс на розгляд парламенту законопроект про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства

Президент України Віктор Ющенко вніс на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ у спорах, у яких однією із сторін є Верховна Рада України, Президент України чи Кабінет Міністрів України»

21.11.2008     Європарламент підтримав запровадження «блакитної карти» для висококваліфікованих мігрантів

Європарламент підтримав запровадження «блакитної карти» для висококваліфікованих мігрантів. Про це йдеться у схваленій на засіданні сесії Європарламенту у Страсбурзі доповіді Еви КЛАМТ. Отримати «блакитну карту» зможуть працівники, що мають досвід не менше п’яти років роботи на відповідній посаді, або особи, що мають диплом вищого навчального закладу, який визнається в країні-члені ЄС.

21.11.2008     Затверджені Правила оформлення і видачі запрошень іноземцям на отримання візових документів

МВС видало наказ "Про затвердження Правил оформлення і видачі запрошень іноземцям та особам без громадянства на отримання візових документів для в'їзду в Україну"

21.11.2008     Кабмін схвалив введення нульової ставки ПДВ на міжнародні автоперевезення

Міністр транспорту та зв'язку Йосип Вінський підтримав введення нульової ставки ПДВ на міжнародні автоперевезення. За його словами, відповідний законопроект схвалений сьогодні на засіданні уряду.

21.11.2008     Кабінет Міністрів пропонує удосконалити процедуру конфіскації майна

Кабінет Міністрів пропонує внести зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо вдосконалення процедур здійснення конфіскації.

20.10.2008     Акция совместно с журналом "МИРКВАРТИР"

Начиная с 20 октября наша адвокатская компания проводит совместную с журналом "МИРКВАРТИР" акцию, благодаря которой каждый читатель может вырезать сертификат на получение бесплатной консультации и скидку 5% на услуги адвоката.

19.08.2008     На открытии торгов в США ожидается снижение ведущих индексов На открытии фондовых торгов в США 19 августа 2008 г. ожидается снижение ведущих индексов. Едва ли инвесторы с оптимизмом воспримут заявление аналитиков из J.P.Morgan Chase & Co. о том, что финансовая компания Lehman Brothers Holdings Inc. может в ближайшее время объявить о списании 4 млрд долл. в связи с мировым кредитным кризисом.
Новин: 224
1  2  3  4  5