Роз'яснення Мінтрансзв'язку щодо вимоги про надання списку пасажирів при автобусних перевезеннях

В наказі Мінтрансзв'язку № 278 від 7 травня 2010 року « Про затвердження Порядку розробки і затвердження паспорта автобусного маршруту», йдеться про те, що паспорт маршруту перевезень (окрім туристичних перевезень і міських перевезень) повинен містити список пасажирів, які можуть перебувати в салоні автобуса.

У Державній адміністрації автомобільного транспорту вважають, що завдяки такому рішенню будуть створені умови для контролю за відповідністю графіків руху вимогам безпеки. Міністерство транспорту і зв'язку надало роз'яснення, з якого витікає, що в цьому випадку йде мова про систематичні перевезення певних категорій пасажирів (працівників підприємств, школярів, студентів, туристів, екскурсантів і т.п).

Чиновники Державтотрансадміністрації переконані, що реалізація наказу дозволить підвищити ефективність системи державного регулювання сфери пасажирських перевезень і дозволить ефективніше боротися з нелегальними перевізниками, зокрема, щоб автоперевізники під виглядом регулярних спеціальних перевезень не здійснювали перевезення на маршрутах загального користування.

Також у роз'ясненні заначено, що регулярні спеціальні перевезення здійснюються на підставі договору з одночасним страхуванням пасажирів у встановленому законодавством порядку (окрім маршрутів регулярних спеціальних перевезень у межах населеного пункту і маршрутів, які виходять за межі території населеного пункту, відстань яких становить не більше 50 кілометрів, а також туристично-екскурсійних перевезень).

Отже, основні пункти, які можна окреслити щодо цього питання, і які підтверджені безпосередньо Міністерством транспорту і зв’язку:

1. Наказ Мінтрансзв’язку №278 від 07.05.2010 (зареєстрований у Міністерстві юстиції 17.06.2010 за номером №408/17703) «Про затвердження Порядку розроблення та затвердження паспорта автобусного маршруту» вступив в силу 2.07.2010.

2. Основна мета впровадження цього документу – введення форми паспорту регулярного спеціального маршруту пасажирських перевезень (до цього часу вона була відсутня).

3.  Основна вимога, згідно з прийнятим наказом, до паспорту регулярного спеціального автобусного маршруту - наявність списку пасажирів, що можуть перебувати у салоні автобусу.

4.  Дана вимога стосується тільки окремих специфічних перевезень, що здійснюються по одному і тому ж маршруту протягом певного часу з певною метою - регулярних спеціальних маршрутів (наприклад, доставка працівників однієї установи, організації чи підприємства до місця роботи, доставка дітей до шкіл тощо).

За матеріалами:
http://www.mintrans.gov.ua