Адвокат по спорах з антимонопольним комітетом

Оскарження рішень Антимонопольного комітету України

 

Одним з актуальних питань сьогодення є питання пов'язані з конкурентним та антимонопольним правом.

Ті широкі повноваження, які надані антимонопольним  органам нашою державою завдають інколи клопоту навіть законослухняним підприємцям і вони просто не знають як захистити свої права.

Крім того, в своєму інтерв'ю перший заступник Голови Антимонопольного комітету України,  О.МЕЛЬНИЧЕНКО зазначив, що «Як свідчить статистика, близько 80% справ виграє антимонопольний комітет України, із тих справ, які знаходяться у судовому провадженні».

Враховуючи вказане, на сьогодні не всі підприємці, які отримують рішення від антимонопольного органу  про порушення ними законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу йдуть до суду та оскаржують його.

І це даремно, оскільки свої права необхідно відстоювати.

Але потрібно зауважити, що оскарження в судовому порядку рішень антимонопольних органів можливе лише у 2х місячний строк з дня отримання рішення.

   Вказаний строк відповідно до ЗУ «Про захист економісної конкуренції» - є присікальним та не підлягає поновленню при його пропуску.

Відновити пропущений строк можливо лише в тому випадку, якщо юридична особа притягувалася до відповідальності згідно положень ЗУ «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Тому не радимо затягувати час, і звертатися до суду вчасно.

Крім того, штраф згідно рішення антимонопольного комітету підлягає сплаті у 2х місячний строк з дня отримання рішення.

У зв'язку з серйозністю проблем, які виникають у зв'язку з проведеними перевірками антимонопольними органами, наша юридична компанія при розгляді справ, пов'язаних з вказаним питанням, має достатній досвід для надання Вам юридичної допомоги.

Зокрема, серед інших юридичних послуг, наші адвокати:

проведуть правову експертизу діяльності корпоративних клієнтів на відповідність законодавству України,

представлять інтереси клієнтів в судах по справах з антимонопольним комітетом, його територіальними органами на місцях, при оскарженні його рішень ;

нададуть консультації з питань антимонопольного законодавства, а саме Закону України «Про захист економічної конкуренції» , «Про Антимонопольний комітет України»,  Методики визначення монопольного (домінуючого) становища суб'єктів господарювання на ринку тощо.

При відстоюванні позиції клієнта ми беремо за основу доведення факту відсутності впливу певної діяльності на розвиток та динаміку ринку, а саме:

- чи встановлені в рішенні антимоновольного ознаки ринкової  влади, і чи дійсно такі ознаки є;

-  чи зазначені правові підстави визнання становища на ринку монопольним

- чи визначена кількість учасників на ринку.

 

При цьому, ми радимо Вам не чекати поки за результатами проведеної перевірки антимонопольними органами Вам видадуть рішення та накладуть на Вас штраф, а підготувати позицію свого  захисту завчасно. 

Отже, якщо у Вас виникли труднощі з антимонопольним комітетом, звертайтесь за допомогою до фахівців - адвокатів нашої юридичної компанії.

Наші адвоката та юристи мають великий досвід роботи в галузі антимонопольного законодавства та досвід ведення справ у судах проти дій антимонопольного комітету.